niedziela, 22 marca 2015

Konto bankowe USA

Pierwszą wypłatę (więcej na temat wypłat tutaj) dostaniemy w formie czeku, jednak niektórzy pracodawcy wymagają założenia konta bankowego aby przelewać wypłatę, bo to dla nich wygodniejsze. Wtedy założenie konta będzie konieczne, ponieważ pracodawcy nie będą chcieli wysyłać wypłat na konta polskie/walutowe, bo to dla nich dodatkowe koszta. Zazwyczaj w takich przypadkach pracodawca pomaga w założeniu konta, pomagając znaleźć odpowiedni bank lub nawet zawożąc i uczestnicząc w całej procedurze.

Aby założyć konto w banku trzeba mieć:
- paszport z wizą amerykańską
- adres na który będzie wysłana karta debetowa (najlepiej wziąć kopertę która była zaadresowana do Ciebie na dany adres [np. Social Security Card wysyłają pocztą], cokolwiek bardziej oficjalnego co potwierdzi, że mieszkasz pod danym adresem), chociaż w niektórych bankach wystarczy podanie adresu bez żadnych dowodów
- Social Security Card [też tylko niektóre banki tego wymagają]

Banki, które są popularne wśród studentów przebywających w Usa na programie wat:

  • Walls Fargo- siedziba zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu
  • TD Bank – posiadają siedzibę na pewno na wschodnim wybrzeżu
  • PNC – tylko wschodnie wybrzeże 
  • Webstern bank- tylko wschodnie wybrzeże
  • Chasesiedziba zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu
  • Bank of America- siedziba zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu wybrzeżu .

Założenie konta w powyższych bankach jest darmowe, a jak są jakiś prowizję za wypłaty z bankomatu to nie wielkie- jednak polecam sprawdzić. Najlepiej założyć konto w takim banku, który będzie najbliżej. Wszystkie wymienione mają podobne warunki chociaż oferta stale się zmienia. Znam parę osób, które zadowolone były z konta w Walls Fargo,  z założeniem i zamknięciem konta nie było problemu, jest to bank działający zarówno na zachodnim jak i wschodnim wybrzeżu, jednak znam też opinie ludzi niezadowolonych którym doliczane były opłaty za płacenie kartą/wypłatę z bankomatu/nie wiadomo za co, niby nie były to wielkie kwoty, ale jednak.
update:
Założyłam w 2015 roku konto w Wells Fargo. Potrzebowałam paszport, ssc i ds. Otwarcie konta trwało 15 minut, nie pobierano mi żadnych opłat za prowadzenie konta, wydanie karty itp. Karty mogłam używać i na wschodnim i zachodnim wybrzeżu i bardzo się przydała.

update 2:
Uważajcie gdzie zakładacie konto, sprawdźcie warunki, poproście o pomoc znajomych bo taki komentarz zostawił jeden z czytelników:
Ja zakładałem na miejscu w jedynym oddziale banku w okolicy.
Za założenie musiałem wpłacić 20 dolarów, za kilka transakcji podczas wypłat z bankomatów też nie wiadomo dlaczego mi policzyło.
Miesięcznie jeszcze mi pobierali 5 dolców za kartę.
Po powrocie do Polski miałem -2,5 dolara i musiałem mega kombinować jak to przelać, bo przelew z Europy kosztował chyba około 40zl. A nie mogłem oczywiście zamknąć konta z debetem. A zamknięcie konta to też oczywiście kilkanaście e-maili, bo trzeba było wypełniać jakieś formularze, a i tak się krzywo patrzyli że nie osobiście

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...