poniedziałek, 2 marca 2015

Tanie noclegi w Usa

Noclegi to jeden z większych wydatków podczas zwiedzania Usa, jest jednak kilka sposobów aby je zmniejszyć:

 •  couchurfing darmowa opcja, jednak dla jednej/dwóch osób no i troszkę się trzeba napracować (napisać maili), aby znaleźć nocleg. No i miło dać jakiś upominek mały dla hosta.
 • Airbnb -   strona internetowa, gdzie można wynająć apartament, grupą osób wychodzi tanio, no i warunki zazwyczaj bardzo dobre, zresztą są umieszczone zdjęcia i dodane opinie osób, które były w danym miejscu więc nie jedzie się w ciemno.
 • Booking.com dobra strona internetowa, gdzie można zarezerwować nocleg w jakimkolwiek miejscu za dobrą cenę. Jest opcja ‘wyświetl on najniższej ceny’ co ułatwia wyszukiwanie, ponadto rezerwacja jest darmowa od 24 do 72h przed przybyciem.
 • groupon - gdy ktoś ma ochotę na trochę luksusu można wynaleźć czasem dobry hotel w niskiej cenie, minusem jest to, że oferty są tylko z dużych miast, chociaż podczas zwiedzania odwiedzamy właśnie te największe.
 •  Pole namiotowe – wymagany namiot, jednak w walmarcie można się zaopatrzyć w średniej jakości namiot za małą cenę, tak samo śpiwór w walmarcie nie jest dużym wydatkiem bo ok 15-20$ a jest naprawdę ciepły i dobrze wykonany
 •      Spanie w aucie – hardcorowa opcja, ale można sobie zaplanować, że jedną noc podczas zwiedzania spędzimy w aucie. Jednak jest to typowo jednorazowa akcja, ponieważ jest to niewygodne i wziąć prysznica nie ma gdzie, jednak nie jest ona głupia, gdy planując podróż nie jesteśmy w stanie określić czy do punktu B dotrzemy o godzinie 23 czy 5 rano.


Przykłady tanich noclegów:

 •     W NYC   
a) Sun hotel w chinatown 40$   – osobiście tam nie byłam, jest to motel polecany tylko ze względu na cenę która jest niska, jednak warunki nie zachęcają “jedna wielka klatka podzielona na kilka mniejszych pokoików więziennych” to cytat zaczerpnięty ze grupy ‘work and travel 2014’ 
b)    upper centra 55$   
c)    q4 hostel  45$
d)  jazz on the park hostel – 40$  tanio, przy central park i stacji metra


 • W San Francisco
 1. Motele przy 6street – tanie, jednak okolica nieciekawa, dużo bezdomnych, żebraków itp. Przykładowy motel –Europa Hostel koszt 25$
 2. Green tortoise  ok 40 $  
 3. International hostel 30 $   
 4. Amsterdam hostel  ok 30$  


 •        Las Vegas 
motel 8 14$, 20-30 minut spacerkiem do hotelu BellagioJak będziecie rezerwować na jakiejkolwiek stronie, spójrzcie na ostateczną ceną, ponieważ w cenie często nie ma wliczonego podatku lub opłaty za sprzątanie, która może wynosić od 6 do 15$ za noc.
Jeśli macie jakieś doświadczenia lub sprawdzony motel proszę o komentarze ;)

Pomógł Ci post? Skorzystaj z 50 zł zniżki na booking.com wchodząc przez TEN link dzięki czemu i ja dostanę 50 zł ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...