poniedziałek, 9 marca 2015

Komunikacja w Usa- karty sim i aplikacje na telefon

Będąc w USA będziemy szukać najlepszego sposobu aby porozumieć się z rodziną w Polsce lub znajomymi w Ameryce, oto kilka sposobów :

Aplikacje na telefon:
1. magicJack jest to aplikacja, dzięki której przy połączeniu z wifi można dzwonić na numery komórkowe w USA i Kanadzie. Aplikację tę miałam ale tylko na 2 tygodnie zwiedzania, była darmowa, ale jakość rozmowy była słaba, chociaż dało się dogadać.
    2. Viber jest to aplikacja, z której korzystałam aby kontaktować się z rodziną w Polsce, znajomymi którzy przebywali w Niemczech/Holandii. Oczywiście działała przy połączeniu z wifi a osoby do których dzwoniłam musiały też mieć zainstalowaną tę aplikacje oraz dostęp do wifi. Dla mnie fajna alternatywa dla skype, ponieważ jakość rozmowy była lepsza. W tym roku na pewno też będę używać.
    3. Skype- jak działa każdy wie, wystarczy połączenie z wifi i można dzwonić, jednak jakość w parku była naprawdę słaba.
    4. What’s up- kolejna aplikacja dzięki której przy połączeniu z wifi można kontaktować się ze znajomymi, można wysyłać krótkie wiadomości głosowe lub tekstowe do osób, które też mają zainstalowaną tę aplikację lub do nich dzwonić jednak nie ma możliwości rozmowy wideo. Jakość rozmów jest bardzo dobra;)

    W Usa wifi jest bardzo powszechne, dostęp można uzyskać na stacjach benzynowych, hotelach, restauracjach, parkach itp. także nie ma problemu z komunikacją nawet podczas zwiedzania. 

Karty sim:
Aby karta sim działała w polskim telefonie musi on być najlepiej 4-ro zakresowy. Podaje kilka firm, aby każdy mógł sobie indywidualnie sprawdzić oferty i wybrać tę, które najbardziej będzie odpowiadać. Konieczne jest sprawdzenie map zasięgu, gdyż Stany są ogromne i każda z sieci ma różny zasięg w poszczególnych Stanach. Ja karty sim nie kupowałam, wystarczył mi viber i magicjack, ale korzystali znajomi plus znalazłam kilka opini w internecie. Przykłady:

    1. Karta H2O- opcja 800 minut do Polski, smsy za darmo miesięcznie około 40$
    2. Karta AT&T – dobry zasięg w większości Stanów. Mapa zasięgu tutaj
    3. Telefon trackfone za 10$ i kartę za 20$ z 60 minutami do Polski, zazwyczaj te minuty były podwajane a przy pierwszym doładowaniu gratisy z minutami. Do kupienia w Walmarcie
    4. lycamobile - 23$  za 100 mb internetu, nieograniczone smsy i minuty w USA
    5. T-mobile – 30$ miesięcznie, nielimitowany internet i smsy +100 minut rozmów. 
    6. Verizon- najlepszy zasięg, większość moich znajomych właśnie z tej sieci miało sim i zasięg w parku mieli :)


Więcej o karcie sim w poście tutaj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...