sobota, 7 listopada 2015

Jak wygląda praca na CAMP AMERICA?

Poprosiłam kolege, który był na Camp America[CA] aby napisał mi na czym to wszystko polega. Zapraszam więc do czytania :)

Składając aplikację na CA można trafić na camp i na resort. Są to dwa rodzaje charakteru pracy. Jednak nie ma się wpływu na to do którego miejsca się trafi.
Praca na campie trwa 9 tygodni, pracuje się na standardowym campie z dziećmi. Ze względu na duże ośrodki praca dzienna jest zwykle dłuższa niż 8 godzin, jednak można poznać wiele osób z różnych krajów. 
Na resorcie praca wygląda inaczej. Zwykle pracodawcami są prywatni przedsiębiorcy z niewielkimi ośrodkami wypoczynkowymi. Praca trwa dłużej niż 9 tygodni, jednak finansowo wygląda to lepiej. Minusem jest niska liczba osób pracujących. Dlatego przede wszystkim pracuje się z kilkoma osobami z CA i kilkoma Amerykanami. 
Stanowiska pracy skupiają się głównie kuchni. Jednak to zależy na co się aplikuje. Do wyboru jest Counsellor oraz Campower. 
Jako Counsellor praca skupia się na opiece nad dziećmi. Jeśli chodzi o Campower to praca jako: kelner, pomoc kuchenna szeroko rozumiana czy prace ogrodowe. Podstawą to dostania się na program jest złożenie aplikacji o sobie w języku angielskim oczywiście. Aplikacja musi zawierać: charakterystykę siebie z opisami, zdjęcia, film, lekarskie zaświadczenie oraz rekomendacje od 2 osób niespokrewnionych.
Wkład własny na CA, na samym początku to około 2 tys. zł. 
W międzyczasie wymagany jest wywiad z konsultantem z CA. Gdy wszystko zostanie złożone na czas i zaakceptowane, pozostaje jedynie czekać na informację o pracy. Z tego co udało mi się dowiedzieć to pracodawca wybiera pracowników na podstawie zdjęcia czyli to czy CA wyślę zdjęcie aplikanta zależy od wyróżniającej się aplikacji. Dlatego wiedza pracodawców na temat pracowników jest ograniczona, na dobrą sprawę nie wiedzą nawet jak i czy w ogóle mówią po angielsku.
Gdy na stronie aplikacyjnej dostanie się informację o ofercie pracy można z niej zrezygnować, jednak później nie ma się gwarancji, że trafi się inna oferta pracy. Toteż trzeba brać to co dają i wyboru nie ma.
Przed wylotem z pomocą CA załatwiana jest wiza. CampAmerica zapewnia loty w dwie strony oraz ubezpieczenie medyczne. Na miejscu zapewniony jest także nocleg i dojazd do miejsca pracy. Uczestnicy programu Camp America otrzymują 30 dniowy „grace period” aby móc podróżować po USA jednak trzeba wrócić przed 01.10
Na Camp America zarabia się przez 9 tygodni 1200$ (co jest kieszonkowym gwarantowanym) a następnie za każdy tydzień dodatkowej pracy 200$. Ewentualne premie, napiwki lub nadgodziny  są w gestii dyrektora resortu/campu

To napisał mi kolega, tłumacząc o co w tym chodzi. Podsumowując Camp America nie jest drogim programem. Tak naprawdę nie Ty wybierasz gdzie trafisz tylko oni wybierają Ciebie. Resorty i campy mieszczą się z dala od dużych miast i dojazd do nich trwa zazwyczaj więcej niż 2 godziny a o auto ciężko. Czy pracować będziesz z Amerykanami czy z obcokrajowcami też w dużej mierze zależy od tego na jaki camp trafisz. W niektórych miejscach jest większość Amerykanów, w innych natomiast przeważają obcokrajowcy.
Na pewno jest to sposób legalnego wyjazdu do Stanów, spełnienia swoich marzeń, zwiedzenia USA i poznania ich kultury. Update:


Mateusz Cieslak- Camp America Interviewer & AIFS Brand Manager
w komentarzu na fb napisał:


"Muszę przyznać, że przyjemny materiał i przede wszystkim bardzo obiektywny :)
Chciałbym jednak oficjalnie wyprostować jedną, bardzo znaczącą, a opisaną tutaj kwestię, mianowicie:

'Z tego co udało mi się dowiedzieć to pracodawca wybiera pracowników na podstawie zdjęcia czyli to czy CA wyślę zdjęcie aplikanta zależy od wyróżniającej się aplikacji. Dlatego wiedza pracodawców na temat pracowników jest ograniczona, na dobrą sprawę nie wiedzą nawet jak i czy w ogóle mówią po angielsku'

Aplikacja każdej osoby startującej na program zawiera m.in. 'Application video', będące po prostu jej autoprezentacją. Na podstawie tego materiału, każdy dyrektor rekrutujący staff z całego świata ma prawo głównie właśnie do weryfikacji języka angielskiego danej osoby ale i przy okazji do pierwszego 'kontaktu' z aplikantem.
Dodatkowo obszernie opisane umiejętności, powody do aplikacji, essay czy oficjalny raport stanowią fundament zaistnienia aplikacji w systemie amerykańskim.

Dlatego właśnie sprawując pieczę nam naszymi kawałeczkami węgla sprawiamy, że finalnie powstają diamenty, które dzięki swojemu content'owi przeistaczają się później w placement za oceanem :)'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...