poniedziałek, 23 lutego 2015

kupno biletu do USA

Bilety do USA najlepiej kupić już po rozmowie z pracodawcą, gdy wyznaczymy daty rozpoczęcia i zakończenia kontraktu. Niektórzy czekają na tę czynność do uzyskania wizy, jednak gdy się jest studentem, nie ma się rodziny 'na czarno' przebywającej w USA, nie było się karanym, raczej nie ma się czego obawiać że wizy się nie dostanie- w końcu mamy kontrakt o prace z amerykańskim pracodawcą i jesteśmy w trakcie studiów. Poniżej podałam kilka linków, z których czasem korzystam ja lub moi znajomi, na każdej stronie wpisuje datę i trasę, która mnie interesuje i wybieram tę najbardziej korzystną.


Warto zwrócić uwagę, że bilety do Nowego Jorku są zazwyczaj najtańsze, możliwa jest też opcja kupna biletu złożonego czyli np. w przypadku pracy w Yellowstone lot do USA Warszawa-Bozeman a powrót z NYC który większość właśnie w części 'travel' chcą zobaczyć i tam zakończyć zwiedzanie. Jest to bardzo powszechny plan podróży ;) Najpierw zachodnie wybrzeże i lot  z Las Vegas/ Los Angeles/ San Francisco do NYC na 3-7 dni. Jest to koszt w granicach 150-200$ a gdy już zarabiamy dolary nie jest nam je ciężko wydać:) Można też przejechać autokarem ten odcinek, jednak jest on spory, więc trwa to zazwyczaj około 3 dni w zależności od miejsca początkowego. Często wybieranym środkiem transportu jest więc:

  • samololot - Pamiętajcie że kupując bilet w USA musimy dopłacić około 20-30$ za duży bagaż - czyt. kupujesz bilet kraków- los angeles bo się opłaca, następnie z LA do Denver - za bagaż nadawany będziesz musiał zapłacić 20-30$ (płatne jest co do zasady na lotnisku).

kupując bilet w USA korzystałam z wyszukiwarki kayak.com
W Polsce natomiast najpopularniejsze wyszukiwarki to:
momondo

  • autokar - greyhound    [trzeba pamiętać o częstych przesiadkach, różnych współpodróżnych, którzy abo się okażą interesującymi ludźmi i przegadamy z nimi całą podróż (do czasu przesiadki bo niewielu będzie osób podróżujących do tego samego miejsca,) albo chrapiącymi staruszkami/lub ludźmi którzy uciekli z wariatkowa [tak koleżanka przeżyła taki przypadek na własnej skórze, pasażerka zdecydowanie utrudniała podróż] 
  • pociąg -amtrak   [ Warto przejrzeć ofertę bo są dostępne różne kombinacje biletów, np. bilet złożony dzięki któremu możesz w ciągu 2 tygodni podróżować na 12 trasach w którymkolwiek kierunku chcesz od NYC, przez Wodospad Niagara, Seattle, SF,LA, Miami na Waszyngtonie kończąc :)]Najczęstsza data powrotu to 30 września, w końcu trzeba wykorzystać maksymalnie czas, kiedy możemy legalnie przebywać w USA ;)

Aktualizacja 01.05.2016

Pierwszy swój bilet kupiłam na kayak.pl Warszawa-Bozeman, NYC- Warszawa 
Drugi swój bilet na flipo.pl Warszawa- Kallispel, Las Vegas- Warszawa   
Trzeci swój bilet nflighttix.pl Warszawa-Bozeman, Bozeman- Warszawa 
Czwarty swój bilet na momondo.pl Warszawa- Salt Lake City, NYC- Warszawa
kolejny przez kiwi.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...