poniedziałek, 2 lutego 2015

program work and travel - KOSZTA

Work & Travel USA jest to program wymiany kulturowej stworzonym i nadzorowanym przez amerykański Departament Stanu, dzięki któremu, studenci mogą pracować w USA. 

Celem programu jest umożliwienie studentom poznania kultury Stanów Zjednoczonych, zdobycie doświadczenia, szlifowanie języka angielskiego, nawiązanie międzynarodowych przyjaźni i kontaktów. 

Organizatorami programu Work & Travel USA są wybrane fundacje amerykańskie autoryzowane przez rząd USA do wydawania dokumentu wizowego DS-2019, na podstawie którego jego uczestnicy ubiegają się o tzw. wizę J-1, która pozwala na podjęcie legalnej pracy, w okresie letnich wakacji, przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące oraz zwiedzanie USA przez okres do 30 dni po zakończeniu programu, ale nie dłużej niż do 01 października. Najwcześniejsza data rozpoczęcia programu dla studentów z Polski to 25 maja. Najdłużej studenci z Polski mogą pracować w USA do 25 września.

Miejscami pracy są najczęściej: kurorty, hotele, restauracje, sklepy, parki narodowe, parki rozrywki, zlokalizowane są na terenie całych Stanów Zjednoczonych. 

Minimalna stawka federalna, ustalona przez amerykańskie przepisy wynosi 7.25 $za godzinę lub 2,17 $ za godzinę, jeśli jest to praca z napiwkami. Istnieje także możliwość znalezienia drugiej pracy, ale to indywidualnie i we własnym zakresie.
Aby skorzystać z programu work and travel:

  1. trzeba posiadać status studenta studiów magisterskich, licencjackich, doktoranckim w trybie dziennym, wieczorowym, zaocznym.
  2. być między 19 a 28 rokiem życia
  3. znać język angielski w stopniu komunikatywnym
  4. znaleźć biuro za pośrednictwem którego chciałbyś jechać:
Świetną tabelkę porównania kosztów sporządzili założyciele strony na facebook'u work and travel usa-polskaedit : 10.2015Koszty programu (to około 8-10 tys. ) składają się na nie:

1. opłata za program od 3 do 6 tys zł.
2. bilet lotniczy os 1,5 do 4 tys zł

w zależności od tego kiedy bilet został zakupiony, z jakiego miasta i do jakiego interesuje nas lot [z Warszawy co do zasady bilety są najtańsze] [na wschodnie wybrzeże bilety są tańsze] czy lot ma być bezpośredni czy pośredni [pośrednie oczywiście są tańsze ;)]
Opłaty za program płaci się w ratach rozłożonych w czasie od października-kwietnia.

Chcąc przystąpić do programu, zgłaszamy się do wybranego pośrednika, przechodzimy krótką rozmowę po angielsku określająca naszą znajomość języka i możemy przystąpić do wpłacenia opłaty organizacyjnej, wybrania oferty pracy, zebrania dokumentów dot. studiowania, pisanie resume itp.
Następnie odbywa się rozmowa kwalifikacyjna bezpośrednio z pracodawcą który przylatuje z USA, podpisujemy umowę i możemy czekać na rozmowę w konsulacie po wizę, kupić bilet samolotowy i czekać na wylot ;)

A to czy koszty programu się zwrócą przeczytacie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...