poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Najpiękniejsze miejsca w Yellowstone cz2

Pierwsza część znajduje się tutaj


13. Norris Geyser Basin – obowiązkowy punkt wycieczki o godzinie 8 rano! Koniecznie rano, zaufajcie mi- jest ślicznie! W trakcie dni niby też, ale mgła do tego witające nas promienie słońca i widok gejzerów.  M A G I A

    14.  Grizzly Lake- bardzo przyjazna trasa, długości 9 mil (14,4 km) niezbyt wymagająca, z tego co pamiętam zabrała mi około 2,5 godzinki. Piękna porankiem, gdy jeszcze jest mgła nad jeziorem.


    15. Firehole River – kolejne miejsce w parku gdzie można legalnie pływać. Można też, ale to już nielegalnie, skakać z klifu, ale zwróćcie uwagę gdzie to robicie bo na dnie są skałki. Nie namawiam, informuję że można.
fotograf Steven Donovan  https://instagram.com/es_dons/

   
    16. Lower Geyser Basin – najbardziej geotermiczne aktywna strefa w parku, co kilka minut coś wybucha.  Gdy już tam będziecie polecam podjechać na Midway Geyser Basin. Następnie wejść na wzgórze i ujrzeć Grand Prismatic Spring- największe gorące źródła w Parku, a nawet w Stanach, należące do kompleksu termalnego Midway Geyser Basin.    17.  Od razu po zejściu ze wzgórza, gdzie ujrzeliśmy Midway Geyser basin kierujemy się w lewo i idziemy do Fairy Falls. To jedynie 1,8  (2,9 km)mili od Grand Prismatic.  Ścieżka jest mega łatwa, więc warto się przejść.


   18. Old Faithful- jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych  w parku. Wybucha zwykle co godzinę. Trzeba zobaczyć, ale uważam, że dużo ładniejszy i bardziej wart zobaczenia jest Lone Star Gayser.

Fotograf Dorota Bracha

Fotograf Dorota Bracha

    19.  Lone Star Gayser – mało popularny, a równie spektakularny jak w Old Faithful, do tego żadnych tłumów- a to się ceni.


    20. Shoshone Lake – polecam zacząć od Lone Star Gayser i kontynuować trasę do Shoshone Lake; jest trudna, dużo miejsc pod górkę, sporo część ścieżki była zaśnieżona w czerwcu, więc najlepiej wybrać się tam w lipcu, trzeba przekroczyć dwie rzeki, dochodzi się shoshone gayser Basin, gdzie jest niesamowity widok! Następnie dochodzi się do jeziora, które jest przepiękne. 13 mil [około 26 km] w jedną stronę. My to zrobiliśmy w jeden dzień, jednak fajnie by się tam spędziło dwa dni ;) No i camping nad tym jeziorkiem- M A G I A     21. Heart Lake trail- Przepiękne miejsce, polecam przeogromnie! Lecz również na dwa dni bo to 8 mil [15 km]  w jedną stronę  a na miejscu jest śliczny camping. Po drodze do jeziora, w 3 mili [10km] znajduje się hot springs gdzie można się wykąpać w ciepłej rzece.


zdjęcie z internetu

    22. Union Falls – Zjawiskowe miejsce, jednak aby do niego dojść trzeba się trochę namęczyć -trzeba przejść dwa razy przez rzekę  i jest trochę stromo momentami.  Należy pokonać 16 mil[ 28 km] w jedną stronę lub pożyczyć auto i dojechać do Grassy  Lake, zostawić auto na parkingu i przejść  8 mil [14 km] w jedną stronę. Też miło by było rozłożyć to na dwa dni i przespać się w campingu przy union falls Patrol Cabin bo jest ładny.    23. Avalange Peak – to moja porażka tego wyjazdu, ponieważ nie zdążyłam tam wejść a podobno niesamowity widok- jeden z lepszych w parku. Jednak wejście jest ciężkie bo dość strome. Długość- 2 mile w jedną stronę.
zdjęcie z internetu

zdjęcie z internetu


    24.   Lewis Lake – jest śliczne i Lewis Falls – wodospad mieszczący się obok – łał.
zdjęcie z internetu

zdjęcie z internetu
        25.  Marina  - miejsce gdzie można zrobić piknik i wypożyczyć łódkę, wypożyczenie łódki dla pracowników parku jest darmowe.
Fotograf Jola Madusiok

Fotograf Jola Madusiok

    26. West  Thumb Geyser Basin- kolejne popularne ale ładne miejsce.
zdjęcie z internetu

zdjęcie z internetu

zdjęcie z internetu    27.  Mud Vulcano -  wulkany błotne, W zależności m.in. od proporcji wody i gazu w podnoszącej się masie, nawet w jednym polu wulkanicznym obserwuje się wulkany typowo eksplozywne (wybuchowe) jak i efuzywne (wylewne).  Są wulkany o ciągłym wylewie materiału, a także wybuchające w dłuższych odstępach czasu. 
zdjęcie z internetu

zdjęcie z internetuJak już opanujecie te szlaki wybierzcie się do Tetons na szlak amphitheatr lake i zdobyć szczyt Middle Teton. O ile  ścieżka na amphitheatr lake nie jest bardzo ciężka o tyle na Middle Teton należy się wybrać z osprzętem, doświadczonymi znajomymi i gdy wiecie, że jesteście na to przygotowani- bo nie jest to łatwe.
amphitheater lake 
amphitheater lake

amphitheater lake
Middle Teton

Middle Teton

Zapomniałam jeszcze dodać, że jadąc z Canyon Village do Lake Village mijamy  Hayden Valley gdzie często w godzinach porannych możemy spotkać bizony, wilki, niedźwiedzie, sarny, jelenie.


fotograf Steven Donovan  https://instagram.com/es_dons/


Jeeej, zazdroszczę wszystkim którzy się tam wybierają ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...