piątek, 10 kwietnia 2015

Najpiękniejsze miejsca w Yellowstone cz1

Na początku trzeba zaznaczyć że wjazd do Parku możliwy jest z pięciu stron. 
Od północy przez Gardiner
Od wschodu przez Red Lodge
Od wschodu przez Cody
Od południa przez Teton National Park
Od zachodu przez West Yellowstone

Wytypowałam 27 miejsc, które warto zobaczyć.
1.  Boiling river – miejsce gdzie woda z gorących źródeł wpływa do lodowatej rwącej rzeki yellowstone. Trzeba znaleźć idealne miejsce, gdzie temperatura dla nas będzie najbardziej odpowiednia, jednak nie jest to trudne do zrobienia. Aby dojść do tego miejsca trzeba przejść 0,5 mili- 0,8 km wyraźnie oznaczoną ścieżką. Miejsce to otwarte jest od 5 rano do 9 wieczorem. Później przyjeżdżają Rengersi – policja, z parku, którzy proszą o wyjście z wody.
 1. 2. Mammoth Hot Spring – jest ścieżka przeznaczona dla turystów, która liczy sumie 1 milę czyli 1,6 km.  Jest to skupisko gorących źródeł, które wyglądają czarująco.

fotograf Steven Donovan  https://instagram.com/es_dons/

   3. Undine Falls – zdecydowanie bardziej wymagający szlak. Najlepiej pójść na niego dopiero jak znajdzie się Amerykanina, który wie jak tam dojść. Trzeba przejść około mili (1,6 km) ścieżką a następnie z niej zboczyć i iść stromo w dół, na czuja ;) aż się dojdzie do wodospadu, za który można wejść ;) M A G I A


   


    
    4. Garnet Hill – 7,5 mili (12 km) ładna trasa na popołudnie gdy zachodzi słońce. Większe prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzia niż w innych miejscach. Niestety nie mam zdjęć, telefon rozładował się po drodze, miałam tam wrócić, ale nie starczyło czasu.


    5.  Black Canyon Trail piękna, długa trasa. 18,6 mili [28,8 km] Najlepiej ją przejść w dwa dni. To była moja i Doroty pierwsza trzydniowa wyprawa w góry z 2 noclegami na campowisku. Pierwsza noc pod gołym niebem, jedynie w śpiworach,  druga też pod gołym niebem ale ja na hamaku, . Polecam campowisko y1y gdzie wprawdzie nie można zrobić ogniska, ale znajduje się tam piękna plaża. Jedna z moich ulubionych tras w parku.    6. Tower Falls – typowa atrakcja dla typowego turysty, wodospad przy drodze nie trzeba nigdzie iść. Podobno najbardziej popularny wodospad w Yellowstone.


    7. Mount Washburn – istnieją dwie trasy aby dojść na szczyt – ja wybrałam tę dłuższą około 8 mil w jedną stronę [13 km] jest też krótsza  - 3,1 mili [5 km]. Jest to góra, więc wiadomo, że aby wejść na górę trzeba iść pod górkę :d Ale nie jest bardzo stromo. Widoki na szczycie piękne.Gdy wybierzecie tę dłuższą trasę miniecie po drodze takie cuda

    8. Grand Canyon w Yellowstone – jest to jeden z symbolów parku. Wzdłuż krawędzi znajdują się ścieżki wraz z punktami widokowymi Polecam iść ścieżką wuja Toma, oraz dojść do punktu Artist Point. Proszę szczególnie zwrócić tu uwagę gdzie stawia się kolejny krok oraz zadbać o odpowiednie obuwie. W zeszłym roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku spadła w dół kanionu mała dziewczynka.
fotograf Steven Donovan  https://instagram.com/es_dons/
fotograf Steven Donovan  https://instagram.com/es_dons/

    9.  Clear Lake- około mili [1,6 km] od parkingu przy kanionie. Małe, śmierdzące jeziorko w środku lasu niedaleko kanionu. Ależ jakie czyste, jakie urokliwe.


    10. 7mile holls – ścieżka trudna bo stroma, licząca 9 mil z tego co pamiętam [14km] ale ładnie było. Uważam, że warto się wybrać.
    11. Observation Peak- mój pierwszy hiking w Yellowstone! Wybierzcie się tam najlepiej w lipcu, ponieważ w czerwcu na ścieżce leżał jeszcze śnieg. Około 6 mil z Canyon Village, po drodze przechodząc obok Cascade Lake. Uwaga bo ogromna ilość komarów.


12.   Ice Lake – 3 milowy [ 4,8km] łagodny hiking, teoretycznie widoki nie powalają- małe jeziorko w lesie, jednak mi się spodobał na tyle, że byłam tam 4 razy;)

zdjęcie z internetu.


Część druga tutaj

5 komentarzy:

 1. Piękne:) Jesteś zadowolona z work&travel?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu ten Tower Falls jest najpopularniejszy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam to miejsce. Przed wyjazdem do Yellowstone nie spodziewałam się, że jest tak ogromny. Pomimo, że widziałam milion zdjęć, zaskakiwał mnie na każdym kroku. To genialne miejsce do tego aby zejść z utartych ścieżek i odnajdować własne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Tyle jest jeszcze w życiu do zobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten park musi być ogromny, i żeby zobaczyć jego najciekawsze miejsca trzeba tam spędzić bardzo dużo czasu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...