niedziela, 6 listopada 2016

Jak wyglada praco jako server assistant

Server Assistant- osoba pomagająca kelnerowi. Praca ta jak każda inna jaką podjęłam zaczyna się 2 dniowym treningiem, kiedy to obserwujesz osoby na tym stanowisku i powoli starasz się robić to samo. Pracuje się na kilka zmian w godzinach 5.45-11, 11.30-18, 16-23. 


Osoba ta odpowiedzialna jest za:
-przygotowanie stanowiska przed każdą zmianą, aby była wystarczająca ilość sztućców, szkła, ścierek itp.
- posprzątanie starych i nakrycie nowych stolików
- donoszenie gościom wody gdy im się skończy,, 
- Pomaganie kelnerom ;) czyli bieganie po musztardę, sok, chusteczki,  pogadanie z gośćmi jak jedzenie się opóźnia a server ma za duzo stolików, przyniesienie jedzenia do stolika, pozamiatanie, umycie podłogi jak się coś rozleje itp itd typowa ciężka praca w restauracji a to wszystko z uśmiechem ;)
Zazwyczaj dostajesz 10-20% napiwków od kelnera, ale najczęściej dzielą się oni tylko napiwkami co dostali z karty. Czasem dostajesz gotówkę do reki, częściej na paychecku.
Wbrew pozorom – ciężka praca, kto dostał tę pozycję polecam miesiąc przed zacząć robić pompki bo tace są wielkie i ciężkie.

Ps. Pojawiły się pytania o kwoty konkretne:) Podam więc w widełkach bo to zależy od dnia: śniadania 20-35$, kolacje 30-60$ ale to zależy od miejsca też gdzie pracujesz i czy serverzy dzielą się całymi napiwkami czy tylko tymi z karty. Przez wakacje zarobiłam około 4600$ z czego 1800 to było z napiwków - tak mi się wydaje :DBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...